Головною метою навчання в Університеті Люксембургу було здобуття нових знань та навичок. Також, було цікаво дізнатися, як проходить навчання за кордоном, дізнатися більше про культуру та історію країн Європи.
Університет Люксембургу дуже великий та різносторонній, він має три факультети:

  • Факультет науки, технологій та медицини
  • Факультет права, економіки та фінансів
  • Факультет гуманітарних, освітніх та соціальних наук

Тому тут можна зустріти дуже багато різних людей. Я навчався на факультеті науки, технологій та медицини в сфері комп’ютерних технологій.
На початку семестру я обрав велику кількість предметів, але протягом часу зрозумів, що це надто багато, і сфокусувався на найбільш цікавих предметах:

  1. Distributed Systems, Лектори: MAUW Sjouke, PANG Jun
  2. Intelligent Systems - Agents and Reasoning, Лектори: VAN DER TORRE Leon, STEEN Alexander
  3. Principles of Software Development, Лектори: KLEIN Jacques, BISSYANDE Tegawendé François d'Assise
  4. Testing and Validation, Лектор: LE TRAON Yves
  5. Matlab Programming for engineers, Лектор: HICHRI Bassem

Також додатково прослуховув такі дисципліни:

  1. Academic English B2, Лектор: Jenny STENKE
  2. Team Sport

В більшості випадків інформації на лекціях та методичних матеріалів з лекцій було досить для виконання будь-яких домашніх завдань. Також, іноді використовував рекомендовану літературу для курсу або Google Scholar. Ці ресурси допомагали отримати більш глибоке розуміння предмету.
Протягом навчального семестру проводилась велика кількість культурних програм – майже на кожних вихідних можна було знайти щось цікаве. Одним з таких заходів була поїздка до Страсбургу з метою ознайомлення з місцевою архітектурою та історією.
Нажаль, на момент мого приїзду деякі предмети, які я обирав, відмінили, а деякі з них викладалися іншою мовою. Тому довелося дещо змінити вибранні дисципліни. Таким чином, сталося так, що майже всі дисципліни, які я вивчав, були за іншим напрямом, а саме комп’ютерні науки, але це мене не засмутило. Я завжди хотів спробувати щось нове і отримати знання з іншої сфери діяльності і саме у Люксембургу отримав таку можливість, за що йому щиро вдячний. Єдиним недоліком може бути те, що я не склав деякі дисципліни, тому що іноді мені не вистачало попередніх знань в сфері комп’ютерних наук, але я дуже намагався і сподіваюся, що все вийшло.
Сьогодні електроенергетика стрімко розвивається і поєднання, електроенергетики і комп’ютерних технологій – неминуче. Smart Grid потребує потужного програмування та фахівців у сфері IT. Тому отриманні в Люксембургу знання стануть в нагоді.