Я навчався шість місяців, період з червня 2018 по лютий 2019 року. Це була моя перша поїздка за кордон. Також, оформлювати документи для поїздки довелось вперше. Але мені пощастило і я отримав візу, склав екзамен з англійської мови, оформив закордонний паспорт та інші документи за досить короткий період часу.

Моє навчання пройшло у маленькому та затишному містечку Порсгрунн. Одразу після прибуття в Порсгрун ми поселились у гуртожитках, які ми раніше забронювали. У нашому розпорядженні була власна кімната, а кухня та санвузол спільні, досить просторі та комфортні. Ціни, рівень комфорту та розташування стосовно університету можна обрати на сайті студентської організації під час реєстрації на навчальний семестр, але якщо вас буде направлено декілька осіб, то все ж краще домовитися і подавати заявки одночасно, оскільки вірогідність проживання в одному будинку, або навіть спільному блоку зростає.

Варто сказати, що я отримав грант на навчання, для використання коштів по приїзду потрібно оформити банківський рахунок та отримати картку резидента. В перші два – три тижні пройшли екскурсії для нових студентів, знайомство з науковими керівниками. Перелік усіх подій екскурсі, вечерок, поїздок можна було знайти в групі міжнародної спілки студентів у Фейсбуку. Після цього я виконав презентацію свого дослідження для керівника, а після цього працював безпосередньо з керівником.

У програмі стажування аспірантів не було заплановано лекцій, але я знайшов у розкладі цікавий для курс лекцій та відвідував їх з студентами, у Норвегії це звичайна практика. начальний корпус оснащений всім необхідним для комфортного перебування та навчання: зручні аудиторії з проекторами, комп’ютерні класи, в яких ви можете користуватися своїм профілем для навчання, бібліотека, спортзал, навчальні кімнати, які можна резервувати для групових чи індивідуальних занять, дві їдальні, навіть душові кімнати.

Крім цього вільного часу для туризму вистачає, наприклад поїхати до Європи на вихідні чи свята взагалі не проблема. Студентське життя насичене постійними заходами від університету, де можна чудово провести час та знайти нові знайомства.

Я рекомендую всім, у кого випала така можливість, їхати та навіть не вагатися стосовно вашого вибору, це залишиться у вашій пам`яті назавжди, а чудова розвинена країна та привітні люди змінять ваше світосприйняття. Вже після першого місяця ви відчуєте як покращаться ваші знання з англійської мови, досвід спілкування має дуже суттєву роль у цьому процесі. За містом є дуже багато різноманітних гір, фіордів та просто місць з неймовірно чарівною красою, де ви можете відпочити, половити рибу.

Lebron Soldier XII 12