Я став одним із щасливчиків, яким довелося провести один навчальний рік за межами України. В моєму випадку це була країна під назвою Норвегія. Дана країна славиться своєю економікою та рівнем життя. За попередніми дослідженнями рівень життя в цій країні займає провідні місця лідерів. Так як тут високий рівень життя, також високі вимоги до цього життя, а саме ціни на продукти харчування та на житло, як оренда так і купівля. Також присутня велика кількість податків, але як не дивно ти бачиш куди ці кошти йдуть. Завдяки цьому всі вулички міста чисті, транспорт чистий, особливо громадський і рухається чисто по графіку. Ще одна цікава річ, те що майже всі місця продажу товарів обладнанні терміналами для сплати банківською карткою. Від автобуса до столику із вуличною їдою.

Місто, де я навчався називається Порсгрунн. Це містечко яке знаходиться в губернії Телемарк. Університет південно-східної Норвегії вразив від перших хвилин перебування в ньому, так як зовнішній вигляд змушує задуматися, що коли влада знає куди і як спрямовувати кошти, то й жити в країні приємніше.

Лекції та інші заняття проходили цікаво. По-перше, немає контролю відвідувань, але бували дні, коли аудиторії було вщент заповнено студентами. Це напевно пояснюється менталітетом та способами викладання, а також умовами навчання. Оскільки навчатися в комп’ютерних класах, які оснащено сучасними комп’ютерами та ліцензійним програмним забезпеченням, набагато приємніше. Цікавий факт – більшість студентів беруть їжу із собою як на лекції, так і на екзамени, оскільки екзамени можуть тривати по 6 годин. Взагалі про навчання можна говорити довго, але основні моменти, які треба знати про нього в Норвегії – тут на екзаменах не списують. Мені здається, це пояснює всі його плюси і наслідки.

Переходимо до найцікавішого – дозвілля. Що ж таке Норвегія і з чим його їдять? Як я вже сказав, Норвегія це дорога країна, в плані проживання. Але є вихід, а саме харчування продуктами, які мають найменшу ціну. І тут відразу в голові читача з’являється картинка із ковбаси власного виробництва Ашану, яку можна їсти вегетаріанцям. Але ні, в Норвегії низька ціна означає лише те, що ви купляєте продукт тієї компанії, яка не тратить кошти на дизайн упаковки, рекламу та має великі обсяги виробництва. Тому якістю вони не надто відрізняються. Звичайно, ви можете купити сік в 3 рази дорожчий, але лише через те, що це відома марка.

Під час осіннього періоду в моєму житті була найулюбленіша частина життя хлопця. Це риболовля. Риболовля в Норвегії – це надзвичайно приємна річ. Вода не має неприємного запаху, риба велика і смачна. Найчастіше попадалась тріска, скумбрія та, іноді, сарган. Скумбрія була в топі, так як найбільший наш вилов був 42 шт. за 4 години на 2 рибалок. Це був холодний осінній дощ, але воно того варте – відчути, як риба бореться з тобою, і потім ввечері із стаканом найдешевшого соку ти їси цю скумбрію, запечену в фользі.

Дружба.

Дружба дуже цікава і складна річ. Але якщо люди відкриті серцем, все вдається вам добре. Я познайомився із великою кількістю людей, надзвичайно добрих, цікавих, веселих, чуйних та харизматичних. Завдяки ним в нас були незабутні вечірки, із піснями, танцями та іграми.

З деякими друзями ми подорожували Норвегією. Однією із найцікавіших подорожей була в Одду, в гори, до відомого на весь світ Язика троля. Кожне селище, яке ми проїжджали, потребувало 2-3 годин для того, щоб просто дивитись на ці гори та скелі. Але, як кажуть, краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути чи прочитати. Інша масштабна подорож була в друге за величиною місто Норвегії – Берген, яка плавно перейшла в Ставангер, та похід в гори (Кафедра проповідника).

Також, протягом навчання, у вільний від лекцій час, ми відвідали Італію, Німеччину, Польщу та Швецію. Італія запам’яталась карнавалом у Венеції.

Загалом ця програма дає чудові можливості для студентів, щоб побачити світ, вчитися та просто отримати задоволення від життя.

Nike Jordan