Навчання за кордоном - це унікальна можливість поліпшити свої знання та навички, пізнати нову культуру й традиції, знайти нових друзів і просто відкрити нові горизонти перед собою. Цією можливістю скористалися ми – студентки 6-го курсу ІЕЕ Тетяна Мазаєва і Оксана Пецкова. Разом подали документи на навчання по освітній програмі ЄС Ерасмус Мундус за проектом TEMPO, так разом і пощастило вирушити за кордон. Ми обрали навчальний заклад з найбільш схожим напрямом навчання до наукової діяльності в НТУУ «КПІ» - Університет Кордоби в сонячній Іспанії. Він є одним з найкращих провідних науково - дослідних установ, оснащений сучасним обладнання із застосуванням новітніх технологій. Навчання проходило за болонською системою, іспанською мовою, тому перед початком занять інститут надав нам можливість відвідувати курси іноземної мови. Під своїми особистими логінами ми мали доступ до усіх необхідних матеріалів по обраними нами заздалегідь дисциплінам. Аналогічно, в режимі онлайн, завантажували виконані розрахункові роботи і завдання на перевірку. Про взаємовідносини «професор-студент» можна сказати, що вони були простими і товариськими.

Навчання за кордоном дуже збагачує з точки зору і професіоналізму, і поглядів на світ. За цей період ми збагатила свій досвід у сфері навчання, розширила коло контактів та спілкування, поглибили знання іноземної мови і, поживши в Європі, змінили погляди на своє життя. Тепер отримані навички та вміння плануємо застосовувати у подальшій трудовій діяльності в житті, в першу чергу при написанні магістерської роботи в НТУУ «КПІ». Також ми маємо унікальну можливість продовжити роботу над магістерською дисертацією в університеті Кордоби, захист якої запланований на грудень 2014 року в режимі онлайн-конференції.

На власному досвіді хочеться закликати усіх студентів КПІ брати участь у подібних стипендіальних програмах, адже це неймовірний досвід, найяскравіші емоції  і просто частинка життя, що буде в пам’яті завжди.