Чи хотіли ви колись дізнатися, в чому різниця між підходами до навчання в українських вищих навчальних закладах та в європейськихЧи цікаво Вам випробувати себе в навчанні за межами свого рідного ВНЗ, в зовсім не знайомому місціХотіли би ви, будучи ще студентом, мати змогу подорожувати по Європі?

Якщо відповіді на ці питання позитивні, то мені не потрібно пояснювати Вам, чому я брав участь в програмі мобільності Еразмус+ з Лодзький Технічним Університетом. Проте, якщо ви вже зацікавилися, то напевно ви хочте отримати більше інформації, саме її я і спробую вам надати у даному відгуку! 

Лодзький Технічний Університет знаходиться на відстані двох годин їзди від Варшави та є досить невеликим приємним студентським містом, оскільки студентів в місті близько 25-30% від загального населення. Тому навчання в місті є однією з основних сфер діяльності мешканців.

  1. Навчання

Основною перевагою програми Еразмус+, є той факт, що ви самостійно можете обирати дисципліни, які ви бажаєте вивчати. Хочеш більше програмування – бери, хочеш більше економіки – будь-ласка. Проте слід пам’ятати, дисципліни слід обирати з розумом, пам’ятай, якщо ти вже щось обрав, то маєш завершити обрану дисципліну.
Для забезпечення зручного навчання, використовується електронна платформа VirTUL, яка забезпечує зручний доступ студентів до матеріалів дисциплін.
Для іноземних студентів виділено окремий корпус.

Також, для студентів технічних спеціальностей, використовуються досить сучасні лабораторії.

Викладання дисциплін відбувається на досить високому рівні, якщо виникають певні питання, щодо дисципліни, або організаційні питання, викладач завжди іде на зустріч та спробує допомогти вам вирішити питання, головне не соромитися та задавати їх, а не чекати доки не стане пізно!

  1. Проживання:

При навчанні в Університеті Ви будите мешкати в одному з 9 гуртожитків, персонально я мешкав у восьмому. Всі гуртожитки нові та доглянуті, створенні всі умови для навчання (окремі зали, умови в кімнаті) також додатково є розважальні та спортивні кімнати, тож можливість весело проводити час в гуртожитку забезпечена.
 

  1. Подорожі:

Участь у програмі обміну в Лодзі, дає можливість подорожувати досить дешево (за рахунок студентських знижок) та досить швидко як по Польщі, так і у сусідні країни. Тож якщо в вас є вільні вихідні, не сидіть весь час в гуртожитку, саме зараз ви маєте можливість побачити щось нове та цікаве!

Мені хотілося би розповісти набагато більше, але тоді що залишиться вам? Думаю, що набагато цікавіше буде самому побачите та пережити таку невеличку життеву пригоду, та отримати новий житєвий досвід, який вам неодмінно знадобитьс, та який ви ще будите згадуаати багато років!