Любий друже

     Мене звуть Валентина Сплавська, я аспірантка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»). І цьогоріч я отримала шанс «на мільйон» – можливість пройти стажування у Telemark University College (TUC) у Пошгрюні у Східній Норвегії – країні шалених можливостей та перспектив для молодих дослідників та всіх небайдужих до науки, а також тих, хто мріє не лише говорити про науку, але приймати у ній активну участь і бути частиною сучасного наукового та технологічного світу!

    Мета цієї програми зазначалася як «покращення якості та рівня дисертаційного дослідження». Але насправді, мені бракує слів, щоб описати роль та значимість цієї Програми у житті аспірантів за обміном. 

    Передусім, хотілось би звернути увагу на організацію цієї програми обміну – все організовано на високому професійному рівні! Кожен, хто залучений до процедури обміну, чітко та відповідально виконуює свої зобов’язання. Вони працюють як злагоджений механізм. Всі питання та проблеми вирішувались дуже оперативно. Наші координатори, Галина Стрелкова (з української сторони НТУУ «КПІ») та Ранді Хольта (з норвезької сторони, TUC HiT) були весь час «на зв ’язку» зі всіма студентами за обміном і, звісно, допомагали нам вирішувати проблеми будь-якого характеру (від глобальних наукових до дрібних побутових) та надавали поради і, завдячуючи цьому, всі студенти були залучені до обох навчальних процесів як у НТУУ «КПІ», так і у TUC HiT і нічого не пропустили!

    Більше того, весь персонал TUC HiT дуже толерантний, делікатний та уважний до кожного студента. Вони можуть знайти «спільну мову» з будь-яким студентом, незважаючи на мовний бар’єр, різницю ментальностей та культур. Венесуела, Шрі-Ланка, Індія, Іспанія, Австралія, Нігерія, Китай, Німеччина, Франція, Польща, Україна – географія студентів надзвичайно різноманітна! Крім того, співробітники TUC HiT дуже піклуються за студентами і це надзвичайно допомагає подолати тугу за батьками та домом. Студентська організація самоврядування постійно влаштовувала різні заходи, івенти та тематичні зустрічі для цікавого спільного проводження вільного часу та знайомству з-поміж студентського соціуму, і, звісно ж, для гуртування всіх. Там ніколи на почуваєшся самотнім і ніколи не буває сумно!

Porsgrunn, Telemark Channel

    Для заохочення студентів для подальшого працевлаштування, TUC організував День-ярмарок вакансій, де студенти мали змогу поспілкуватися з реальними «хед-хантерами» та HR-ми з різних за величиною компаній і спробувати себе у процесі працевлаштування у реальному масштабі часу. На таких заходах студенти мали змогу поспілкуватися з представниками компаній, спробувати працевлаштуватися, справжні «щасливці» - навіть працевлаштуватися насправді, не виходячи з корпусу, прямо у фойє, де і проходив ярмарок! Також, в рамках цього заходу ми мали можливість відвідати коротку лекцію від професійних HR-ів стосовно того, як зробити ефектне резюме, що слід обов’язково зазначити у супровідному листі, а що краще не афішувати, а також як вигідно подати себе, як підготуватися до інтерв’ю, як поводитися і, що дуже важливо, рекомендації стосовно дресс-коду для такого заходу. Це дуже важливо для молодого спеціаліста бути спроможним подати себе з найвигіднішої сторони, саме тому, на мою думку, такі зустрічі з представниками з різних компаній дуже корисні для нашої подальшої кар’єри! Навіть просто побувати у такій атмосфері професіоналів високого рівня та поспілкуватися з успішними представниками твого напрямку майбутнього працевлаштування підвищує у рази рівень поінформованості та наші шанси для майбутнього успіху у працевлаштуванні та й просто покращує настрій ті віру у себе!

    Також, хотілось би написати кілька слів про роботу керівників, які, незважаючи на їх досить щільних графік та лекції, завжди могли знайти час для зустрічі. Моїм керівником був призначений Ларш Ерік Оі. Напрямок мого та його дослідження не повністю корелювалися, однак, він надав мені поради стосовно структури дослідження, зазначив його основні пункти та був завжди радий обговорити проблеми, з якими я зіткнулася в рамках мого дослідження. Завдяки його порадам, я розробила проект методики визначення впливу на оточуюче середовище будівель житлового сектору  у першій редакції, яку я наразі продовжую вдосконалювати. Я дуже вдячна за його поради!

TUC, Meeting room for staff and PhD-students

    Протягом стажування я отримала доступ до величезної бази наукових статей та наукових журналів від провідних спеціалістів світового рівня. Завдяки цьому, я успішно закінчила перший розділ дисертації, в якому проаналізувала та порівняла передовий досвід у цій області дослідження та зробила огляд літератури стосовно проблематики дослідження. Також, я написала кілька наукових статей, заснованих на джерелах, які я знайшла у електронній бібліотеці.

    Також, я співпрацювала з ENSI (м. Осло, Норвегія) стосовно питань енергоефективності будівель та програмного забезпечення для визначення загального енергоспоживання та енергоефективності будівель. Я отримала офіційну навчальну ліцензію на ПО ЕАВ Software v.8.1, яке я використала для свого дослідження.

    Кожен студент, завдяки широкій інформаційній мережі, мав змогу отримувати новини, стосовно прийдешніх івентів та виставок не лише у кампусі, але й поза його межами. Так, я дізналася про технологічну виставку OTD- 2013 (м. Ставангер), яку згодом відвідала. Краще відвідати таку подію одного разу, аніж розповідати про неї! Адже, така концентрація високорозвинених сучасних технологій та високо професійних компаній не залишить нікого байдужим!

Oslo, Rådhus

    Щороку, щоб зробити більш комфортним перебування у Норвегії, TUC організовує короткі мовні курси базової норвезької, які дуже допомагають у побуті. Тож, підсумовуючи, я можу впевнено заявити, що протягом стажування я отримала відмінний досвід, який, без сумніву, буде корисним не лише для мого дослідження, але й для моєї майбутньої кар’єри та життя в цілому. Я вдячна всім, хто прийняв участь у організації цієї програми та надав мені такий шанс! Telemark University College стане другим домом для кожного студента, який приїздив сюди хоча б одного разу! Якщо я ще не переконала вас – спробуйте самі, я впевнена, ви будете задоволені!

    З найкращими побажаннями,

    Валентина Сплавська

    Відгук у форматі PDF

NIKE AIR FORCE