Відгуки учасників проекту DAAD – навчальний візит групи студентів ІЕЕ до Німеччини

Єлизавета Панадій (Yelyzaveta Panadii), гр. ОН-81мп

“Поїздка за програмою DAAD була першою моєю подорожжю у Європу. Виїхавши за кордон, одразу ж починаєш усе порівнювати з Україною: природу, культуру, ціни та навчання.

Протягом тижня наша група мала можливість відвідати 2 німецьких університети: університет Хамм-Ліппштадт (Hochschule Hamm-Lippstadt) та університет прикладних наук та мистецтв (Fachhochschule Dortmund). Перший – університет нашого майбутнього, потрапивши туди, ти потрапляєш у казку. Студенти самостійно обирають собі теми для магістерських дисертацій, самостійно роблять дослідження на різноманітних приладах та апаратах та мають до них доступ у будь-який час. З позитивних моментів хочу відзначити можливість студента працювати та мати вільний графік навчання. В іншому університеті, мені здалося, легше навчатися студентам. Проте у них також багато сучасних лабораторій.

Представники університету HSHL організували екскурсію на газотурбінну електростанцію. Перш за все, нас здивувало те, що приїхавши на місце нам не почали проводити нудні інструктажі, а видавши спецодяг повели по території електростанції.

Цікаво спостерігати, як перетнувши кордон Польщі та Німеччини на полях з’являються вітряки. Їх надзвичайно велика кількість, адже, як відомо, Німеччина майже повністю змогла відмовитися від експлуатації атомних електростанцій. Стосовно пересуванню по місту – багато ліній метро та автобуси (там, де немає електротранспорту). У вільний час приємно було погуляти по місту. Символом Дортмунда є носоріг з крилами.

По місту їх стоїть надзвичайно багато та немає жодного носорогу, який би повторювався своєю розмальовкою. У вихідні ми відвідали Сігнал Ідуна Парк, коксохімічний завод, завод з видобутку вугілля та прогулялися по місту Мюнстер. Я щаслива, що мала нагоду відвідати постіндустріальну країну з найбільшим рівнем економіки в Європейському союзі.”

Ярослав Михайлів (Yaroslav Mykhailiv), гр. ОЕ-81мп

“Wonderful memories.  Unforgettable feelings.  Invaluable experience. In these words, I can describe the past study visit to Germany. This trip covered everything that really interested me - from events that related to our speciality, ending with an excursion to one of the best football stadiums, and all this was accompanied by constant practice of English. Most interesting was the level of technical support of universities. But over time, you start to miss Ukrainian cuisine, which, as for me, is better :D I want to thank both sides for the opportunity to carry out this visit, making sure again that dreams come true.”

Тарас Белосвєтов (Taras Belosvetov), гр. ОЕ-81мп

“After the study visit to Germany, there were exceptionally positive impressions. Most remembered was the level of technical support of universities, as well as excursion to the power plant. I have gained a very interesting and valuable experience, and have improved my level of English.”

Дмитро Поплавець (Dmytro Poplavets), гр. ОЕ-з81мп

“В обох університетах навчальний процес супроводжується використанням найновіших технологій. Лабораторне обладнання також є дуже сучасним, а матеріал що викладається - актуальним. Якщо говорити окремо про HSHL, згадуються сонячний колектор параболічного типу, аеродинамічна труба, а також аудиторії і хімічні лабораторії які просто приємно роздивлятися. Дортмундський університет також залишив приємні враження, зокрема показав що великі місцеві виробники зацікавлені у якісній підготовці спеціалістів.

Відвідування газотурбінної станції було дуже цікавим, адже не кожного дня потрапляєш на такі великі об'єкти. Вдалося побачити машинне відділення і роздивитися зблизька силове обладнання напругою 400 кВ.
Після перетину Німецького кордону спостерігалася велика кількість вітряків, що свідчить про значну частку відновлювальних джерел. Також виведення з роботи вугільних підприємств показує присутність суттєвих змін в енергетиці.

В Німеччині краще організовано громадський транспорт, багато велосипедних доріжок, кращі дороги, вирішено питання сортування і переробки сміття, якісна освіта і кращі умови праці. Побачене переконує що українцям є до чого прагнути і є шляхи для розвитку у багатьох сферах і напрямках.

Було відвідано багато цікавих місць, і важко сказати що сподобалось найбільше, адже радість приносили і звичайні прогулянки містом, зокрема хотілося б відзначити поїздку Мюнстер.”

Лідія Охота (Lidiia Okhota), гр. ОЕ-з81мп

“Згадуючи подорож до Німеччини за проектом DAAD, найбільш вражаючим для мене є університет HSHL. Високий рівень викладання, технологічність, лабораторії "як у кіно", аудиторії та архітектура будівель, - все це запам'яталось. Але особливо – привітність викладачів та студентів вищої школи, як і гостинний прийом в університеті FH Dortmund.”

Олексій Яценко (Oleksii Yatsenko), гр. ОЕ-81мн

“Самое ценное и значимое в таких поездках - это общение с людьми. Понимаешь, что много чего нужно поучиться и перенять у других, но с другой стороны, понимаешь, что все мы можем сделать сами, несмотря на то, какие мы разные. Эта поездка возбудила желание посмотреть и познать другие страны и культуры, но еще более побудила познать себя. Меня всегда вводило в недоразумение стремление подражать кому-то или идти куда-то. У нас свой путь и все особенности присущие только нам. И только тогда, когда увидишь, что происходит где-то, понимаешь, чем стоит гордиться. Я думаю, каждый для себя что-то понял и открыл. Но для меня основной смысл заключается в том, что, конечно, другие страны, в плане энергетики и "зеленых" технологий пошли дальше нас, но кроме нас, и так как мы это сами сделаем, не сделает никто и никакой шаблон нам не подойдет. У нас страна противоречий и диаметрально противоположных взглядов. Но это, я убежден, не может стать преградой для нашего развития и процветания. И такие путешествия для таких мыслей только способствуют. Ярким примером послужило наше общение с иностранными студентами (в том числе студентами КПИ), что показало, людей большее объединяет, чем разделяет. Благодарен всем организаторам и кто помогал этому проекту. Надеюсь, что это станет хорошим подспорьем для дальнейшего развития и продвижения.”

Владислав Кравченко (Vladyslav Kravchenko), гр. ОН-81мп

“Заради таких поїздок варто вчитись в цьому закладі. Дуже круто коли керівництво і такі класні викладачі зацікавлені в тому, щоб розвинути міжнародну співпрацю між навчальними закладами. Поїздкою я максимально задоволений, все пройшло на найвищому рівні, як навчальний процес, так і культурно-розважальна програма. Трохи не сподобалась якість харчових продуктів, а все інше на висоті.”

Ібрагіма Данго (Ibrahima Dango), гр. ОН-81мн

“My name is Ibrahima, I am Senegalese student at KPI. I had to live an exceptional educational and cultural experience through the DAAD student exchange program which allowed me to visit German universities. What impressed me the most in this visit is the quality of the laboratories with the latest generation technology, the quality of the teaching with a direct opening to the industry. This visit allowed me to have technical knowledge but also other ideas about my thesis related to the electricity market. I also had to see for the first time a central turbine, and museums. I was really happy to be able to live these moments with Ukrainian students who really considered me one of theirs.”

Олександр Загорський (Oleksandr Zahorskyi), гр. ОЕ-81мп

“Це був просто неймовірний досвід! Дортмунд, Хамм та Мюнстер дуже гарні міста. Програма була надзвичайно насиченою та цікавою. Лекції та екскурсії – інформативні  та корисні. Особливо мені дуже сподобалася лекція «The first Solarthermal Power Plant in the Middle East»  Prof. Dr. Olaf Goebel. Було цікаво послухати про те, як реалізуються у реальному житті масштабні проекти.

Насправді, щоб оцінити усю красу Німеччини та гостинність її жителів, замало 10 днів. Але поїзда була надзвичайно захоплюючою. Дякую за організаторам та учасникам за цю незабутню подорож!
З України - з любов’ю!”

Іван Лило (Ivan Lylo), гр. ОЕ-81мн

Поїздка стала для мене великим кроком, відкривши мені можливості побачити життя та навчальний процес в іншій країні. Сам візит був дуже пізнавальним і цікавим, побачити те як держава зберігає свій постіндустріальний спадок, а не руйнує його дуже сильно мене здивувало і змусило задуматись над майбутнім. Організація була на високому рівні, всі питання вирішувались швидко і компетентно, у студентів було достатньо часу на ознайомлення з міськими пам'ятками та місцевим колоритом. Дякую організаторам за чудово проведений час.

Володимир Лях (Volodymyr Liakh), гр. ОН-81мп

“Я дуже вдячний Німецькій службі академічних обмінів і Чернецькій Юлії Валентинівні за чудову поїздку до Німеччини. Це була не звичайна подорож, а особлива. Вона поєднувала в собі і відпочинок, і навчання.
За час нашого перебування в Німеччині ми відвідали Університет прикладних наук Хамма-Ліпштадта (HSHL) у Хаммі та Університет прикладних наук та мистецтв (FH Dortmund) у Дортмунді, де змогли побачити найвищій рівень організації навчального процесу. Особливо сподобалися сучасні лабораторії, де студенти можуть виконувати реальні проекти.

Також мені сподобалась екскурсія на газотурбінну електростанцію, розташовану в передмісті Хамма. Нам розповіли про принцип та особливості технологічного процесу виробництва електроенергії. Це було круто бачити все на власні очі.

Але, оскільки я люблю футбол, то найяскравішим моментом було відвідування футбольного стадіону "Дортмундська Боруссія", де на секундочку можна було уявити себе гравцем цього клубу.”

Олексій Голодний (Oleksii Holodny), гр. ОЕ-81мп

“Напевно, це одна з найкращих подорожей в моєму житті! Тиждень, що ми провели в Німеччині був дуже насичений та з кожним днем проведеним в поїздці ми відкривали для себе багато нового з життя та культури країни. Після обох університетів, що нам вдалося відвідати, а це університет Хамм-Ліппштадт (Hochschule Hamm-Lippstadt) та університет прикладних наук та мистецтв (Fachhochschule Dortmund), ми отримали масу позитивних та приємних вражень. Рівень навчання в університетах, обладнання в лабораторіях та їх кількість, можливості, що дає університет для своїх студентів під час навчального процесу, дійсно все це залишає в пам'яті незабутні враження. Пересуваючись територію країни неможливо було не помітити просто велетенські вітрові електростанції, що безпосередньої свідчить про важливість відновлюваної енергетики для Німеччини. Також, ми мали можливість відвідати газотурбінну електростанцію, та на власні очі побачити обладнання, що вона використовує в процесі своєї важливої для енергетики країни робити. В цілому подорож залишила по собі лише приємні враження та бажання повернутися знову.”

Володимир Єфремов (Volodymyr Yefremov), гр. ОН-81мп

“Насамперед хочеться подякувати за надану можливість відвідати Німеччину і отримати гарний досвід в навчальному плані від викладачів університетів в Хаммі та Дортмунді. Я отримав багато знань про стан і розвиток відновлюваної енергетики в Німеччині, особливо на основі отримання енергії з біомаси. Ці знання допоможуть мені в написанні магістерської дисертації. Також хочу окремо подякувати Чернецькій Юлії Валентинівні за чудову організацію екскурсій у вільні від навчання дні і  подякувати Кравченку Владиславу за допомогу в перекладі і спілкуванні англійською з різними людьми.”

Владислав Ліповий (Vladyslav Lipovyi), гр. ОЕ-з81мп

“После поездки осталась масса позитивных эмоций, хочу поблагодарить проект и всех организаторов за возможность поучаствовать.
У нас была хорошая дружеская команда,  в которой мы вместе решали разные задачи.

В процессе поездки мы тесно познакомились с системой образования Германии. Хорошо что у нас была возможность посетить сразу два университета и почувствовать весь учебный процесс на себе, очень понравился научный и практический подход студентов к поставленным задачам

Так же поразили их угольные предприятия, которые опережали технологии тех времён.”

Річард Шарадзе (Richard Sharadze), гр. ОН-81мн

Thanks to the KPI and our sponsor from Germany I am pleased that the people around are professional, with whom we were taught something new and interesting. The gained experience will help me to develop further knowledge, impressions and guidelines that can be used in KPI. Once again, I thank the university and the sponsor who gave me the opportunity to participate in the project. The cities like Dortmund or Ham are very beautiful and I was surprised of its beauty, the main reason why I really liked the universities in Germany that they explain you and give you what you really need for work in your specialty

Юлія Чернецька (Yuliia Chernetska), координатор проекту

The project was very challenging for me right from the beginning. But usually, the best way to improve your job skills is to get out of the comfort zone. My experience was the following.

Stage 1: preparing the project proposal. I was aware of the DAAD support of study visits to Germany for students’ groups under the direction of university teachers for more than two years. But this time all preconditions for taking part in the competition had coincided: we had a contact person at the German University of Applied Sciences Hamm-Lippstadt (HSHL), Prof. Dr. Zoia Runovska was ready to become an ambassador for Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute in HSHL; also, several well-motivated Master students at the Power Supply Department were ready to work with me on the project proposal even without guarantee of positive result. So, I had to do my best for the successful application of the project proposal. This stage required to develop my planning skills for preparing the program of staying in Germany and communication skills for cooperation with German partners. Language skills also had to be improved, and I’m saying not only about English to describe the project idea clearly in the relevant application documents, but also German to submit the documents online via the DAAD Portal.

Stage 2: project implementation. Of course, I was happy to find out that the DAAD selection committee decided to fund our application for the study trip. At the same time, I didn’t feel confident about my leadership skills, because 12-day living together with your students is quite different from the few classes per week under the schedule. Also, during preparing the project proposal, only several students were deeply involved in the project idea, but for this stage, it was necessary to become a team of 16 members. The long way by bus helped a lot with this issue, but it was only the beginning. Altogether, we had to be punctual and well-organized to implement the eventful program. I think that the German study environment facilitates such standards of behaviour.

Another important task for our team was to prepare and to give presentations to German universities − HSHL and FH Dortmund during the appropriate information meetings. These presentations were about the project and about the Power Supply Department IEE, which we were representing. We have done what we intended to do, and I consider, teamwork skills were mattered.

The study program at German universities allowed every one of our team to improve subject-related knowledge in the field of power engineering and energy management. As a teacher, I have noticed how to update some topics in the framework of the university course “Basics of Engineering and Technologies for Sustainable Development”. Our visits to modern laboratories and communication with students and universities' staff got our team excited about our speciality. Also, I have got a lot of ideas about how IEE can cooperate with HSHL and with FH Dortmund in educational and research fields with the win-win outcomes.

Stage 3: report on the project. And when you thought that the hardest part of your job was done it was just getting started. This stage required perseverance to finalize the project, because together with IEE Director Prof. Serhii Denysiuk we had a desire to prepare the official letters of thanks to both universities, and collect feedback from the project participants, as well as to impart information about the project on the IEE International office web page in Ukrainian and English languages. But also it is mandatory to upload the report via DAAD portal and additional and another one for the university’s international collaboration department. I had recognized that it is essential to keep efforts on improving time management skills.

Summing up the gained results, I am proud of the project that helped to establish a good rapport with German partners. It is important to mention that both German universities expressed their interest in the development of further joint projects with Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute. HSHL had applied a project proposal to the new DAAD call for extend cooperation with IEE, and a representative of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute was invited to an International week at FH Dortmund. As for my personal experience, despite all the challenges that I faced, my job satisfaction had increased a lot and I would like to express appreciation to HSHL and FH Dortmund for all their time and efforts to achieving the project goals.Puma Rihanna