Проектна зустріч представників Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетського коледжу Південно-Східної Норвегії (Королівство Норвегія)

В період з 18 по 25 листопада 2017 року відбулась проектна зустріч представників Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського та Факультету технологій, природничих та морських наук (ФТПМН) Університетського коледжу Південно-Східної Норвегії. Зустріч проводилась у м. Порсгрун (Королівство Норвегія) в рамках виконання завдань проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях, у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем», ID: CPEA-LT-2016/10044 між Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"  та Університетським коледжем Південно-Східної Норвегії (USN, Норвегія).

Метою зустрічі було виконання цілей і завдань проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях, у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем», ID:  CPEA-LT-2016/10044 щодо розробки та вдосконалення англомовного PhD курсу для 3-го циклу навчання, який буде викладатися в ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського.

З українського боку у зустрічі приймали участь Директор ІЕЕ професор Денисюк С.П., координатор проекту доцент кафедри електропостачання ІЕЕ Стрелкова Г.Г., завідувач кафедри електропостачання ІЕЕ доцент Федосенко М.М, доцент кафедри електропостачання ІЕЕ Стрелков М.Т.

З норвезького боку у зустрічі приймали участь Декан ФТПМН професор Мортен Крістіан Мелааен; завідувач кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН професор Свеін Тхоре Хаген; професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Карлос Пфайффер; професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Бернт Ліе; професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Ларс-Андре Токхеін.

У ході проектної зустрічі було проведено низку науково-освітніх семінарів за тематикою:

  • Data Analysis and Innovative Sustainable &Energy Efficient Systems. дата: 21.11.2017, місце проведення:  USN, campus Porsgrunn, Norway;
  • Norwegian – Ukrainian Cooperation on the development of PhD programme,  дата: 22.11.2017, місце проведення:  USN, campus Porsgrunn, Norway;
  • Electricity Market: System Approach & System Thinking, дата:  23.11.2017, місце проведення USN, campus Porsgrunn, Norway.

Також під час обговорення кожною із сторін надані пропозиції щодо нової програми підготовки аспірантів, спільних курсів з англомовним викладанням для посилення навчальних програм магістрів та аспірантів. Надані пропозиції щодо посилення трансферу знань між університетами, зокрема шляхом спільного керівництва науковими роботами і дисертаційними дослідженнями та підготовки спільних публікацій науково-дослідних результатів у сфері інноваційно-сталих та енергоефективних систем.

За результатами проектної зустрічі прийнято рішення, що з метою посилення трансферу знань для виконання завдань проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем: CPEA-LT-2016/10044», а також для сприяння академічної мобільності викладачів обох університетів забезпечити читання у березні – травні 2018 року гостьових англомовних лекцій двома викладачами з кожного з двох зазначених факультетів у рамках програми ERASMUS + та за підтримки проекту CPEA-LT-2016/10044.

Примітка: у 2018 року Університетський коледж Південно-Східної Норвегії отримав статус Університету Південно-Східної Норвегії.