Враження від поїздки до Польщі

З впевненістю можу сказати, що п’ятий курс навчання в НТУУ «КПІ ім. Сікорського» для мене залишиться незабутнім, адже воно принесло неочікувану та надзвичайну радість - поїздку до Польщі. Подорож була запланована за програмою Еразмус+.

Метою навчання було здобуття досвіду, нових навичок у подальшому навчанні та праці; порівняння та оцінки методів викладання у ВНЗ Польщі та України.

Потужна інформаційна інфраструктура університету, сучасні лабораторії, наукові гуртки різних напрямків, спортивний комплекс, величезна наукова бібліотека, високий рівень викладання – все це робить Жешувський політехнічний університет ім. Ігнація Лукасевича одним з найбільш престижних та популярних технічних університетів не тільки в Польщі, але й в усій Східній Європі.

Під час навчання мала курс таких лекцій: моніторинг навколишнього середовища; біотехнологія навколишнього середовища; конструкції промислові та спеціальні; очищення та відновлення води; системи очищення та утилізації відходів; експлуатація водно-каналізаційних систем; хімія навколишнього середовища; статистика; іноземна мова технічна.

Всі предмети були здані під час сесії і зараховані на моєму факультеті.

Під час навчання була проведена робота з пошуку інформаційного матеріалу, а саме: робота у бібліотеці; консультації з викладачами.

Участь у даній програмі дає величезний досвід у сфері навчання, подальшої праці та життя в цілому. Можливісь знайомства з новою країною, її культурою, звичаями надає незаперечні переваги. Отримані знання в подальшому буду застосовувати у навчальній діяльності (вже написані та надруковані тези польською мовою на кафедрі Інженерної екології Інституту Енергозбереження та енергоменеджменту, планується участь у конференції, написання статті на тему: «Альтернативні джерела енергіі в Польщі», написання магістерської роботи).

В Польші мене вразила система транспортної комунікації. По-перше, тим, що трамваї і електрички ходять і під землею, і на поверхні, що було зовсім незвично. А по-друге, що всюди потрібно було проштамповувати білети. Те, що на вулицях чисто, охайно, скрізь урни – для мене стало новиною, тому що неодноразово чула спогади та враженя друзів і знайомих про закордонні поїздки.

Першою екскурсією, на якій мені довелося побувати, стала поїздка до соляної шахти Wieliczka, яка знаходиться під землею. Я дізналась про тяжку працю шахтарів, очистила легені цілющим повітрям, досягла пішки глибини 135 метрів.

Завжди мріяла побувати у Варшаві, і ось, моя мрія здійснилась. Це місто сюрпризів. Найбільше вразив Центр науки ім. Коперника, де можна цікаво і не нудно пізнавати цей прекрасний світ. Запам’ятався також і музей Війська Польського, де можна відчути і побачити тернистий шлях польської держави. Не менш вразив і зоопарк, де можна було побачити майже всіх представників фауни нашої планети – від тарганів до жирафів.

Незмінний символ столиці – Русалка, вона привертає увагу туристів, яких особливо багато довкола у спекотну днину. Адже біля русалки працюють фонтани, які приємно охолоджують подорожуючих. Назва міста Варшава, через яку протікає ріка Вісла, походить від імені рибака Wars і русалки, яку називали Sawa. Русалку рибак покохав і одружився на ній. Так образ русалки Сави став символом Варшави.

Польща назавжди залишиться в моєму серці, але поки вона займає там лише маленьку частинку, не лише тому, що там вже займає свою левову долю Україна, але й тому, що я побачила ще так мало, а це привід, щоб повернутися.

Це незабутня та надихаюча поїздка. За весь час я отримала багато нових вражень та емоцій, які ніколи не забуду. Це цікавий і корисний досвід. Рекомендую!

Бочкарьова Ілона, ІЕЕ, 6 курс, гр.ОЗ-52м