Хочеться поділитися враженнями від 4-рьох місячної "відпустки". Навчалась я в одному з найкращих технічних університетів Туреччини - Близькосхідному технічному університеті (Middle East Technical University).

Це був мій перший досвід участі в програмі Erasmus+ і він незабутній. Зустрічали всіх іноземних студентів дуже дружелюбно. Перший тиждень кожному Erasmus студенту допомагали Host student. Вони показали величезну територію університету та розказали про студентське життя.

Відпочинок-знайомство з Host students на березі озера.

Перший тиждень перебування в Туреччині закінчився в 5-ти зіркового готелі на березі Середземного моря.

Відпочинок в Аланьї.

Позасмагавши під турецьким сонцем, відпочивши вдосталь ми повернулися до кампусу здобувати знання. Усім іноземним студентам надавали житло в гуртожитках. Але назвати їх гуртожитках складно. Самі будівлі і кімнати нові, просторі ти чисті. Ці кімнати більш нагадували квартиру ніж кімнату в гуртожитку. Я мешкала в 4-рьох місній кімнаті, але місця вистачило всім, в кожного був свій робочий стіл, 2 невеликі тумби, та величезна шафа (що дуже важливо для дівчини).

Гуртожиток в якому я жила.

Жила я з дівчата туркинями, вони теж багато в чому допомогли адаптуватися до життя в Туреччині, та разом з ними я вдосконалила як англійську так і турецьку мову. Навчальний семестр пройшов продуктивно але швидко. Система викладання відрізняється від Української перш за все тим, що предмети можна обирати за бажанням. Тому я відвідувала лекції одразу на двох факультетах Environmental Engineering та Mining Engineering. Викладання велося виключно англійською мовою. Усі аудиторії обладнані сучасними проекторами. Інформація подавалася викладачами цікаво. На лекціях були групові завдання та проекти які допомогли познайомитися з турецькими студентами та студентами з інших країн. У навчальних цілях було відвідало соляну шахту "Can-kay Tuzu", де ми на практиці побачили як працює шахта.

Шахта "Can-kay Tuzu".

Протягом навчального семестру були організовані поїздки в Стамбул, Анталію, Кападокію, Ізмір, Памукале та Конью. Ці поїздки були незабутнім та вражаючими. Ми побачили Туреччину в усій красі її культурне та повсякденне життя.

Стамбул. Блакитна мечеть.

Women Jordan Shoes