ERASMUS+

Національний Еразмус+ Офіс в Україні :
    вул. Бастіонна, буд. 9, пов. 8, Київ, 01014, Україна
Telephone:
    +380 (44) 332 26 45
Fax:
    +380 (44) 286 66 68
E-mail: office@erasmusplus.org.ua

 

Еразмус+ - це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що охоплює освіту, професійну підготовку, молодіжну політику і спорт.

Україна є країною-партнером програми Еразмус+, тому українські вищі навчальні заклади можуть приймати участь у таких напрямах міжнародного виміру програми Еразмус+:

  • навчальна мобільність працівників та студентів ВНЗ - проекти міжнародної кредитної мобільності на основі міжінституційних угод (колишній Еразмус);
  • реалізація спільних магістерських програм та отримання індивідуальних стипендій (ступенева мобільність Еразмус Мундус);
  • розвиток потенціалу вищої освіти – реформування вищої освіти (ех-Темпус);
  • стратегічні партнерства;
  • альянси знань;
  • напрям Жана Моне з Європейських студій.

У всіх вищевказаних напрямах українські інституції можуть бути партнерами, а за напрямами Жан Моне і Розвиток потенціалу вищої освіти, як координаторами так і партнерами.

Щорічно з жовтня по лютий/березень тривають конкурси програми Еразмус+, деталі на сайті конкурсів: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

Задля посилення обізнаності, візуальної доступності, актуальності, ефективності та впливу міжнародних компонентів програми Еразмус+ у сфері вищої освіти діє Національний Еразмус+ офіс в Україні.

 

Порядок реалізації права на академічну мобільність визначено у Постанові Кабінету міністрів України від 12.08.2015 р. №579, згідно якої кредитна мобільність – це навчання у вищому навчальному закладі, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, з метою здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та/або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи), що будуть визнані у вищому навчальному закладі постійного місця навчання вітчизняного чи іноземного учасника освітнього процесу. При цьому загальний період навчання для таких учасників за програмами кредитної мобільності залишається незмінним.

У рамках проектів з кредитної мобільності за програмою Еразмус+ передбачаються стипендії для навчання та наукового стажування студентів і аспірантів, викладацької діяльності та підвищення кваліфікації науково-педагогічних і адміністративних працівників університету.

Кредитна мобільність для студентів за програмою Еразмус+ - це короткострокове навчання (переважно протягом 1 семестру) студентів усіх освітніх рівнів (окрім бакалаврів першого року навчання) за попередньо визначеними курсами з отриманням кредитів в університетах країн-членів Програми Еразмус+ із обов’язковим визнанням результатів навчання.

Викладання для науково-педагогічних працівників - це короткостроковий професійний обмін між університетами-партнерами за проектом з кредитної мобільності терміном від 5 днів до 2 місяців.

Інформація про діючі проекти кредитної мобільності Еразмус+ та кінцеві терміни подання документів для конкурсного відбору учасників програми публікується на сайті Відділу академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського

Університети-партнери, що співпрацювали з Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського з метою академічного обміну студентів і/або співробітників в рамках програми Еразмус+ (кредитна мобільність):

Жешувський політехнічний університет, Польща
Факультет інженерної екології та архітектури

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік, 2017 рік)

Політехнічний університет Валенсії, Іспанія
Школа промислової інженерії 

Предметні області:
0713-Електротехніка та енергетика (2016 рік, 2018 рік)
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік)

Міланська політехніка, Італія 

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2016 рік)

Близькосхідний технічний університет, Туреччина

Предметні області:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік)
0713-Електротехніка та енергетика (2018 рік)

Університет м. Люксембург, Королівство Люксембург
Факультет науки, технологій і комунікацій 

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік)

Єнський університет імені Фрідріха Шиллера, Німеччина

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік, 2017 рік)

Університет м. Гронінген, Нідерланди

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2017 рік)

Лодзький технічний університет, Польща
Факультет будівництва, архітектури та інженерії навколишнього середовища

Предметна область:
0732-Будівельна та громадська інженерія (2017 рік)

Варшавський університет екології та управління, Польща

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік)

Вища школа м. Нант, Франція

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік)

Університетський коледж південно-східної Норвегії, Норвегія

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік)

Міський університет м. Стамбул, Туреччина

Предметні області:
0712-Технології захисту довкілля (2018 рік)
0713-Електротехніка та енергетика (2018 рік)

Університет Кордоби, Іспанія

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2018 рік)

Стажування за програмою ERASMUS+ в Політехнічному університеті Валенсії

У рамках програми ERASMUS+ Стрелкова Г.Г., к.ф.-м.н., доцент Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (далі IEE KPI) успішно виконала Програму мобільності для стажування на Факультеті Електроенергетики Політехнічного університету Валенсії (далі DEE UPV) у сфері енергетичних досліджень та інноваційних методів викладання для модернізації другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти та інтернаціоналізації академічної співпраці.

Загальні цілі стажування:

  • поглибити освітню та наукову співпрацю між DEE UPV та IEE KPI у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку;
  • посилити академічну мобільність студентів та викладачів між DEE UPV та IEE KPI;
  • посилити обмін професійного досвіду та кращих практик дослідних технік і педагогічних методів у сфері енергоефективності та енергетики стійкого розвитку для другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти;
  • сприяти налагодженню академічних комунікацій між DEE UPV та IEE KPI шляхом пошуку партнерів і науковців, що працюють у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку.

Міжнародний офіс програми мобільності ERASMUS+ організовував, координував і підтримував реалізацію мобільності в DEE UPV з 30 вересня до 16 жовтня 2016.

Керівником програми академічної мобільності виступив директор DEE UPV професор Карлос Ролдан Порта (Professor, Dr. Carlos Roldán Porta).

Програма академічної мобільності, забезпечена DEE UPV, була сфокусована на знаннях про теоретичні методи, інновації та практику експериментального розроблення, методології і програмного забезпечення для аналізу даних і оптимізації у сфері електроенергетики і енергетичної ефективності, пов’язаної з електропостачанням та електроспоживанням, відновлюваними джерелами енергії, а також ринком електроенергії і ціноутворенні відповідно до попиту у поєднанні з технологіями Smart Grid та системами інтелектуального обліку.

Повну версію звіту Стрелкової Г.Г. про стажування за програмою ERASMUS+ в Політехнічному університеті Валенсії (англійською мовою) розміщено у прикріпленому файлі:PARTICIPANT REPORT on mobility experience provided by the EU's Erasmus+ Programme