ERASMUS+

Національний Еразмус+ Офіс в Україні :
    вул. Бастіонна, буд. 9, пов. 8, Київ, 01014, Україна
Telephone:
    +380 (44) 332 26 45
Fax:
    +380 (44) 286 66 68
E-mail: office@erasmusplus.org.ua

 

Еразмус+ - це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що охоплює освіту, професійну підготовку, молодіжну політику і спорт.

Україна є країною-партнером програми Еразмус+, тому українські вищі навчальні заклади можуть приймати участь у таких напрямах міжнародного виміру програми Еразмус+:

 • навчальна мобільність працівників та студентів ВНЗ - проекти міжнародної кредитної мобільності на основі міжінституційних угод (колишній Еразмус);
 • реалізація спільних магістерських програм та отримання індивідуальних стипендій (ступенева мобільність Еразмус Мундус);
 • розвиток потенціалу вищої освіти – реформування вищої освіти (ех-Темпус);
 • стратегічні партнерства;
 • альянси знань;
 • напрям Жана Моне з Європейських студій.

У всіх вищевказаних напрямах українські інституції можуть бути партнерами, а за напрямами Жан Моне і Розвиток потенціалу вищої освіти, як координаторами так і партнерами.

Щорічно з жовтня по лютий/березень тривають конкурси програми Еразмус+, деталі на сайті конкурсів: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

Задля посилення обізнаності, візуальної доступності, актуальності, ефективності та впливу міжнародних компонентів програми Еразмус+ у сфері вищої освіти діє Національний Еразмус+ офіс в Україні.

 

Порядок реалізації права на академічну мобільність визначено у Постанові Кабінету міністрів України від 12.08.2015 р. №579, згідно якої кредитна мобільність – це навчання у вищому навчальному закладі, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, з метою здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та/або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи), що будуть визнані у вищому навчальному закладі постійного місця навчання вітчизняного чи іноземного учасника освітнього процесу. При цьому загальний період навчання для таких учасників за програмами кредитної мобільності залишається незмінним.

У рамках проектів з кредитної мобільності за програмою Еразмус+ передбачаються стипендії для навчання та наукового стажування студентів і аспірантів, викладацької діяльності та підвищення кваліфікації науково-педагогічних і адміністративних працівників університету.

Кредитна мобільність для студентів за програмою Еразмус+ - це короткострокове навчання (переважно протягом 1 семестру) студентів усіх освітніх рівнів (окрім бакалаврів першого року навчання) за попередньо визначеними курсами з отриманням кредитів в університетах країн-членів Програми Еразмус+ із обов’язковим визнанням результатів навчання.

Викладання для науково-педагогічних працівників - це короткостроковий професійний обмін між університетами-партнерами за проектом з кредитної мобільності терміном від 5 днів до 2 місяців.

Інформація про діючі проекти кредитної мобільності Еразмус+ та кінцеві терміни подання документів для конкурсного відбору учасників програми публікується на сайті Відділу академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського

Університети-партнери, що співпрацювали з Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського з метою академічного обміну студентів і/або співробітників в рамках програми Еразмус+ (кредитна мобільність):

Жешувський політехнічний університет, Польща
Факультет інженерної екології та архітектури

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік, 2017 рік)

Політехнічний університет Валенсії, Іспанія
Школа промислової інженерії 

Предметні області:
0713-Електротехніка та енергетика (2016 рік, 2018 рік)
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік)

Міланська політехніка, Італія 

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2016 рік)

Близькосхідний технічний університет, Туреччина

Предметні області:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік)
0713-Електротехніка та енергетика (2018 рік)

Університет м. Люксембург, Королівство Люксембург
Факультет науки, технологій і комунікацій 

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2019 рік)

Єнський університет імені Фрідріха Шиллера, Німеччина

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2016 рік, 2017 рік)

Університет м. Гронінген, Нідерланди

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2017 рік)

Лодзький технічний університет, Польща
Факультет будівництва, архітектури та інженерії навколишнього середовища

Предметна область:
0732-Будівельна та громадська інженерія (2017 рік)

Варшавський університет екології та управління, Польща

Предметні області:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік)
0712-Технології захисту довкілля (2019 рік)

Вища школа м. Нант, Франція

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік)

Університет південно-східної Норвегії, Норвегія

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2017 рік, 2018 рік, 2019 рік)

Міський університет м. Стамбул, Туреччина

Предметні області:
0712-Технології захисту довкілля (2018 рік)
0713-Електротехніка та енергетика (2018 рік)

Університет Кордоби, Іспанія

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2018 рік)

Університет Салерно, Італія

Предметна область:
0712-Технології захисту довкілля (2017 рік)

Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса, Литва

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2018 рік)

Загребський університет, Хорватія

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2019 рік)

Норвезький університет природничих і технічних наук, Норвегія

Предметна область:
0713-Електротехніка та енергетика (2019 рік)

Університет Думлупінар, Туреччина

Предметні області:
0713-Електротехніка та енергетика (2019 рік)
0724-Гірництво та видобуток (2019 рік)

 

Участь викладачів ІЕЕ в програмі кредитної мобільності Еразмус+ із Загребським університетом. 2019

З 15 по 19 травня 2019 року викладачі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) Зайченко С.В. та Суходуб І.О. брали участь у проекті кредитної мобільності Еразмус+ у Загребському університеті з метою стажування та викладання.

Стажування було організовано у форматі тижня підвищення кваліфікації працівників, і передбачало обмін досвідом хорватських колег із представниками університетів-партнерів з України. Презентаційні матеріали ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського були також представлені у Загребі під час спільного семінару.

Згідно програми стажування учасниками обговорювалося широке коло питань, серед яких система освіти у Хорватії та її реформування, розроблення навчальних планів і програм відповідно до законодавчих та ринкових вимог, внутрішні й зовнішні інструменти гарантування якості університетської освіти, підготовка англомовних програм навчання, організація академічної мобільності студентів.

Окремим напрямком програми стажування стало обговорення створення майбутніх спільних проектів в напрямках геотронних і мехатронних систем і комплексів та енергетичної ефективності будівель, а саме:

 • Проведено зустріч з представниками лабораторії автономних систем та мобільної робототехніки для обговорення методів інтелектуального аналізу даних, моделювання, оптимізації та аналізу продуктивності, планування та управління виробництвом.
 • Проведено робочу зустріч з головою лабораторії мехатронних систем (LAMES) для узагальнення досягнутих результатів та визначення подальших кроків для посилення співпраці з метою розширення наукового та освітнього обміну між установами. науковими співробітниками відповідного відділу Інституту енергозбереження та енергоменеджменту лабораторії робототехніки та інтелектуальних систем управління.

Викладання відбувалося на Факультеті машинобудування та морської архітектури для студентів бакалаврської та магістерської підготовки. Теми лекцій стосувалися енергетичного моделювання будівель при проектуванні оболонки будівлі та її інженерних систем, оптимізації енергоспоживання та при проведенні «зеленої» сертифікації будівель.

Висловлюємо глибоку вдячність голові департаменту міжнародних зав’язків Загребського університету Željka Pitner за організацію заходів на високому рівні.

Варшавський університет екології та управління. Асистент Юлія Валентинівна Чернецька. 2017
Стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління. Асистент Юлія Валентинівна Чернецька та професор Сергій Петрович Денисюк, ІЕЕ. 2016-2017

З 15 по 19 травня 2017 року викладачі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) проходили стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління. Стажування було організовано у форматі “Staff Week”, тобто тижня підвищення кваліфікації працівників, і передбачало обмін досвідом польських колег із представниками університетів-партнерів з України, Сербії, Вірменії та Косово. Презентаційні матеріали ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського, що були представлені у Варшаві, доступні за посиланням.

Згідно програми стажування учасниками обговорювалося широке коло питань, серед яких система освіти у Польщі та її реформування, розроблення навчальних планів і програм відповідно до законодавчих та ринкових вимог, внутрішні й зовнішні інструменти гарантування якості університетської освіти, підготовка англомовних програм навчання, організація академічної мобільності студентів.

Під час зустрічей з проректором університету пані Юстиною Клус та деканом Факультету інжинірингу та менеджменту паном Яном Сетнером обговорювалися можливі напрямки подальшої співпраці ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавського університету екології та управління в освітній та науковій сферах.
 

Можливості співпраці ІЕЕ та ВНЗ Польщі розглядалися і під час зустрічі із заступником директора Національного (Республіки Польща) офісу програми ЄС Еразмус+, представником Фонду розвитку системи освіти (FRSE) Беатою Скібінська.

В рамках стажування за програмою Еразмус+ директор ІЕЕ професор Денисюк С.П. провів для студентів Варшавського університету екології та управління лекційні заняття за темами: «Сталий розвиток та рух до зеленої економіки», «Всебічний та стійкий промисловий розвиток як основа для процвітання та успіху», «Стійкий розвиток для всіх. Інтелектуальна, зелена, цифрова енергетика», «Структурні зміни та технологічна трансформація української промисловості». Лекції відвідали іноземні студенти, що проходять навчання за англомовною програмою викладання.
 

Усі учасники тижня підвищення кваліфікації Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління отримали сертифікати.

Крім робочих зустрічей та лекційних занять програма стажування передбачала спільне відвідування історичних та культурних пам’яток Варшави: Старого міста, Королівського замку, Вілянівського палацу, Парку Лазєнковського. Тож Еразмус+ дає можливість не лише підвищити свій професійний рівень, отримати нові навички комунікацій на міжнародному рівні, знайти партнерів для довгострокової співпраці, а ще й познайомитися з культурою інших європейських країн.
 

 

Університет Люксембургу, Ірина Олегівна Суходуб, ІЕЕ, доцент. 2016-2017

В рамках программы Erasmus+ у преподавателей и административного персонала КПИ им. Игоря Сикорского есть возможность пройти стажировку в университетах Европы. Информацию по открытым конкурсам постоянно обновляют на сайте отдела академической мобильности. При подаче на конкурс желательно иметь письмо от принимающей стороны, это дает дополнительные баллы. Что же делать, если таких контактов нет?

Я попробовала написать письма профессорам с похожими научными интересами или представителям кафедр, выпускающих студентов с похожими специальностями. Понятно, что вы не получите в 100 процентах случаев положительный результат. В моем случае я получила письмо-приглашение от профессора из Университета Люксембурга. Перед поездкой мы составили план стажировки, запланировали встречи с другими профессорами для обсуждения вопросов возможных сфер и направлений сотрудничества.

Во время стажировки я смогла посетить лекции по тепломассообмену и энергоэффективности зданий, которые мне очень понравились своей практической направленностью. Также смогла пообщаться с магистрами и аспирантами о особенностях обучения в Университете Люксембурга. Впечатления о мобильности самые положительные. Надеюсь, что студенты энергетических специальностей смогут также поучавствовать в проектах академической мобильности с университетом.
 

 

Жешувський політехнічний університет, професор Оксана Олексіївна Вовк, ІЕЕ та старший викладач Ганна Володимирівна Сарибога, ФАКС. 2016-2017

Od 8 do 12 maja br. na naszej uczelni przebywały profesor Oksana Vovk oraz profesor Hanna Saryboha z Narodowego Technicznego Uniwersytetu Politechniki Kijowskiej.

W trakcie pobytu goście z Ukrainy mieli okazję spotkać grono naukowców z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz, porozmawiać na temat wspólnych zainteresowań naukowych oraz perspektyw dalszej współpracy międzyuczelnianej. 9 maja na WBMiL odbyło się seminarium naukowe, które poprowadziła profesor Hanna Saryboha.

Panie profesor wygłosiły serię wykładów, m.in.: Key concepts of industrial ecology, Environmental performances and metrics oraz Innovative airspace technologies application for environmental monitoring. Spotkały się m.in. z prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem oraz dziekanem WBMiL prof. dr. hab. inż. Jarosławem Sępem.

Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi (projekt: 2016-1-PL01-KA107-023712).

Оригінальна стаття: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/wizyta-naukowcow-z-ukrainy-328.html

ERASMUS+ Staff mobility for training at the Department of Electrical Engineering within the Universidad Politécnica de Valencia, Spain. 2016

In the frame of the ERASMUS+ Mrs. Galyna Strelkova, PhD, Associate Professor of the Institute of Energy Saving and Energy Management of the National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (hereinafter the IEE KPI) has successfully completed a Program of staff mobility for training at the Department of Electrical Engineering of the Universitat Politècnica de València (hereinafter the DEE UPV) in the field of energy research and innovating teaching methods for modernization of the 2nd (MSc) and 3rd (PhD) cycles of education and internalization of academic collaboration.

Overall objectives of the mobility:

 • to develop collaboration between the DEE UPV and the IEE KPI on education and research within the area of energy efficiency and sustainable energy;
 • to facilitate student and staff mobility between the DEE UPV and the IEE KPI;
 • to facilitate exchange of professional experiences and best practices on research techniques and pedagogical approaches within the area of energy efficiency and sustainable energy for the 2nd (MSc) and 3rd (PhD) cycles of education;
 • to assist development of academic communication between the DEE UPV and the IEE KPI by searching partners and contacts within the area of energy efficiency and sustainable energy.

UPV’s International Exchange Programmes Office of ERASMUS+ organized, coordinated and supported realization of staff mobility for training at the DEE UPV from 30 September to 16 October, 2016.

Professor, Dr. Carlos Roldán Porta, Director of DEE UPV was a supervisor of the Program of staff mobility for training in the field of energy research and innovating teaching methods and education.

The Program of staff mobility for training, provided by the DEE UPV, was focused on knowledge on theoretical approach, innovations and practice of experimental design, methodology and software application for data analysis and optimization in areas of electrical engineering and energy efficiency linked to electricity supply and consumption, renewable energy technologies as well as electricity market and pricing demand response coupled with SMART-grids and SMART-metering systems

The full version of the “PARTICIPANT REPORT on mobility experience provided by the EU's Erasmus+ Programme” prepared by Galyna Strelkova is attached: PARTICIPANT REPORT on mobility experience provided by the EU's Erasmus+ Programme