Привіт всім! Розповім вам про своє життя та пригоди у Франції.

Ну взагалі-то я їхав навчатися, тому почну саме з цього.
Місцем моєї дислокації був Нант, а саме Ecole Сentrale de Nantes – невеликий навчальний заклад, що сформувався навколо дослідницького центру, а отже викладачі переважно мали цікавий досвід.
Взагалі набір предметів був більш схожий на мій перший-другий курс у КПІ ім. Ігоря Сікорського – термодинаміка, програмування, гідрогазодинаміка, але все це вчили швидше та інтенсивніше. Цей факт запишу до недоліків, оскільки я був налаштований на отримання більш практичних навичок та знань, тим більш, лабораторії поблизу дозволяли це робити. У КПІ ім. Ігоря Сікорського за цей семестр я б вивчив більш корисні для себе предмети. Практика чекає на моїх вже колишніх одногрупників у наступних семестрах. До речі, про них. У групі лише 2 французи, інші переважно представники Індії та Китаю (власне як і на нашій планеті). Повернімось до занять. Ще один недолік – це дуже велика перерва для обіду, півтори години. Насправді непогано, якщо жити біля навчального корпусу, але в мене було не так, тому я мусив витрачати час на прогулянки кампусом, або у комп’ютерному класі «пилити» лабу з програмування. Пари тривали 2 години кожна без перерви, це досить незвично і важно. Особливо, коли їх 4, тобто початок о  8.00 , кінець о 18.00.

Перейдемо до переваг. По-перше це прикольні преподи (майже всі). Кожен з них має крутий досвід і може дуже цікаво викладати свій предмет. Плюс всі використовують проектори і презентації, котрими діляться після лекцій. Взагалі лекція проходить так, як і повинна. Викладач розповідає і пояснює, паралельно демонструючи приклади або формули. Дуже класно! Прийнятні для перебування навчальні кабінети, де не холодно і зручні стільці. Є доступ до комп’ютерних класів з ліцензованим ПЗ на будь-який смак.

Тепер про найцікавіше. Життя та побут.
Жив я у гуртожитку, маленька зручна кімната для 1 мешканця (після цього я став фанатом smart-квартир). Французький уряд запровадив програму, що компенсує іноземним студентам близько 25% витрат на проживання, тому моя кімната коштувала дешевше, ніж квартира на Троєщині. У гуртожитку була робоча кімната, кімната відпочинку зі столом для пінг-понгу, настільного футболу та більярду (це дуже круто!).
Гуртожиток був досить далеко від університету, тому я за 35 євро на цілий семестр орендував велосипед і пересувався переважно на ньому. Поряд був крутий парк з лебедями та золотими рибками у ставку, ну, коротше кажучи, мені будо дуже комфортно жити.

Дуже цікава проблема з якою я зіткнувся – це відсутність спортивних майданчиків у місті, але був великий студентський спорткомплекс, де можна було займатися всім, чим завгодно.
Неприємною несподіванкою виявилася французька бюрократія, банківську картку я отримував кілька місяців, проїзний на громадський транспорт так і не встиг зробити. Але смачні круасани та весь час усміхнені французи з лишком компенсували всі ці незручності.

Ну і кілька слів про подорожі. З великих міст я встиг відвідати Барселону і Париж та декілька разів був в маленьких містечках на океанському узбережжі.
Взагалі, це були по-справжньому незабутні півроку. А зараз я продовжую спілкуватися з моїми новими-старими знайомими, іноді передивляюся фото та планую нові подорожі.