Навчання за кордоном, особливо в тій країні, яка значно відрізняється від рідної, є дуже гарною можливістю отримати не лише нові знання, але й побачити зовсім інше життя людей. Хоча відносно Норвегії і присутня думка, що це холодна країна, де в більшості часу хмарно і не досить привітні люди, але це не так. Тут люди, яку б вони посаду не займали, задоволені своєю роботою та завжди допоможуть з будь-якими питаннями.

Побут. Проживають студенти в гарних кімнатах в вигляді блоків по дві людини на один, тому з сусідом у вас будуть тісні дружні відносини. Відносно грошового забезпечення скажу, що його повністю достатньо, так як це рівень прожиткового мінімуму в Норвегії. Якщо виникають проблеми з холодильником або іншим обладнанням, його оперативно лагодять або зовсім замінюють на новий без використання ваших коштів – в цьому і проявляється культура Норвегії. Високий рівень життя, з яким Норвегія часто асоціюється, проявляється в "чистоті" їжі, води та загалом середовища, в якому люди проживають. Відповідальність людей не обмежується їх територією, якою вони володіють, але й загальним простором, де б вони не перебували.

Навчання. Ця частина також мене приємно здивувала. Вся техніка, обладнання, програмне забезпечення є актуальним та постійно оновлюється, легкий доступ до матеріалів навчання через електронну систему та загалом всі студенти навчаються, тому що з великою вірогідністю це їх майбутня робота. Як процес інтернаціоналізації та навчання є проекти, для яких формуються групи студентів, тому можливість провести гарно час та з користю з представниками інших країн буде однозначно.

Вільний час. Активний спосіб життя в випадку Норвегії не є просто красивим словосполученням, а є дійсно важливою складовою життя, яка не залежить від віку людей. Чи подорожі в гірську місцевість, чи просто гра в футбол, який є найбільш розповсюдженим серед дітей – все це тісно пов'язано з життям в Норвегії.

Як підсумок хочу сказати, що всі ризики та страхи, пов'язані з поїздкою, складанням іспиту з англійської мови цілком нівелюються в результаті. Таких можливостей в житті не так багато, щоб не спробувати "іншого" життя з хорошої сторони, тому для мене це не просто сходинка в житті, а цілий поверх.