Люксембург. Тисячу років тому ця держава почалася з одного перехрестя торгових шляхів і замка поруч із ним - і якщо замок минулих століть не пережив, то торгові і економічні зв'язки Люксембургу наразі зробили його однією з найбільш успішних держав світу.
Всі найбільші банки світу мають тут свої представництва, через нього після Другої Світової США наповнювали Європу доларами за Планом Маршалла, до нього ж зараз, після Брексіту, переводять свої офіси фінансисти лондонського Сіті...

І при цьому традиційно люксембуржці відправляли своїх дітей на навчання в сусідні (французькі, німецькі, бельгійські, британські і т.д.) ВНЗ, так що перший університет в Люксембурзі був відкритий лише в 2003 році - і відразу почав стрімко лізти вгору в глобальних рейтингах. Скажімо, в минулому році він був 193-м в World University Rankings і 11-м в Young University Rankings - що дуже круто.

Університет Люксембургу розглядає себе не стільки як національний люксембурзький виш, скільки як виш європейський, якщо не глобальний. Через це він робить ставку на іноземних студентів (зараз їх в ньому 55%), в тому числі з-за меж Євросоюзу. А для того, щоб більш познайомити якомога більшу кількість студентів зі своїм вишем - була заснована Літня школа, або ULISS (University of Luxembourg International Summer School).

Літня школа – це:

  • Три тижні проживання в хостелі в центрі Люксембургу;
  • Лекції з лінгвістики, економіки, політики та історії Люксембургу та Євросоюзу;
  • Тур Бельгією (Брюгге і Брюссель), поїздки до Вьяндену, Ештернаху, Шенгену (Люксембург) та Тріру (Німеччина);

  • Достатня кількість вільного часу в центрі Європи, який всі використовували по-різному, але із задоволенням)
  • Спілкування з молоддю з усього світу - в нашій групі були студенти з України, Росії, Китаю, Японії, США, Канади та Індії;
  • Досвід трьох тижнів життя в одному з найбільш благополучних, облаштованих та красивих міст на нашій планеті (ось докази від наших китаянок –https://www.dropbox.com/s/97o4ke8zroduywi/ULISS%20Part%201.mov?dl=0 та https://www.dropbox.com/s/kbtbsdiga3kz6q3/ULISS%20Part%202.mov?dl=0).

Сукупна вартість - 490 євро для студентів партнерських вузів, в тому числі КПІ. Ця сума ажніяк не покриває витрат приймаючої сторони та є досить символічною – як показали наші студентські розрахунки за чашкою кави.

За ці три тижні дуже сильно змінився. Я бачив, як живуть люди в самому серці Європи - як працюють, вчаться, сперечаються і радіють європейці. Сподіваюся, що зрозумів, що у нас з ними спільне і в чому ми різні. Я примірив, хоча б ненадовго, їх паттерни мислення. Я сперечався про історію Бенілюксу з Пітом, куратором нашої групи - і тільки після повернення дізнався, що він є автором серйозних книг на цю тему) Я обговорював історію Балкан з китайцем і радянські масові забудови - з японцем. Тепер я розумію більше та бачу далі, ніж перед від’їздом.

Спасибі департаменту академічної мобільності КПІ за таку можливість. Спасибі Університету Люксембургу і його департаменту міжнародних відносин за ідею влаштування літньої школи і турботу, з якою вона була організована.

Спасибі Люксембургу за те, що він взагалі є)

Якщо маєте питання чи сумніви щодо літньої школи в Люксембургзі - пишіть мені в Telegram, (@Mkoltsov), відповім)