Мене звати Сердечний Павло, я навчаюсь у групі ОТ-81мн першого курсу магістратури кафедри теплотехніки та енергозбереження. В осінньому семестрі я взяв участь у відборі щодо можливості реалізації кредитної мобільності програми ЄС «ЕРАЗМУС +» в Університеті міста Люксембург. Одразу зауважу, що моєму вибору значно посприяла доцент моєї кафедри Суходуб Ірина Олегівна, яка свого часу була на стажуванні саме в цьому навчальному закладі і порадила звернути на нього увагу.

Після успішного схвалення моєї кандидатури я обрав навчальну програму «Master en développement durable» (фр. - сталий розвиток), яка найбільше задовольняла мої навчальні вподобання. З чималого списку доступних дисциплін я обрав наступні: енергоефективність будівель, термодинаміка, аналіз транспортних систем, поводження зі стічними водами та оцінка енергетичних проектів на європейському рівні.

Люксембург – невелика країна, життя якої тісно переплітається з дуже потужними та розвиненими сусідами. Саме цей мікс і є причиною значного економічного розвитку Великого Герцогства. Це мультинаціональна, мультимовна та мультикультурна країна з дивовижною архітектурою старої Європи з її мальовничими замками та фортецями. Я вже потоваришував зі студентами з таких країн як Австралія, Бразилія, Китай, США, Італія, Франція та багато інших. Я, спілкуючись з ними, з перших вуст отримую цікаву інформацію щодо їх рідних країн. Дуже важливою перевагою Люксембургу є те, що ти з маєш змогу з легкістю подорожувати до безлічі сусідніх країн та розширяти своє світосприйняття. Наприклад, я щотижня відвідую сусіднє французьке місто задля шопінгу.

Окремого відгуку потребують умови навчання тут. Вони просто космічні. Університет Люксембургу є досить молодим, його засновано лише в 2003 році та вже зараз він входить до ТОП-250 навчальних закладів світу. Базовий кампус університету розташований на території колишнього металургійного заводу та поєднує у собі сучасні будівлі в безпосередньому середовищі індустріального минулого цього краю. Що стосується саме процесу навчання, то у мене є чудова можливість ознайомитися безпосередньо з європейськими нормами енергетичної сфери, які поступово набирають чинності й в Україні. Навчання поєднується з екскурсіями на реальні підприємства, де використовують досліджувані технології. Є можливість провести енергетичні дослідження з використанням сучасного обладнання та технологій та потім застосовувати набуті знання при проведенні енергетичних аудитів та проектуванні різних енергетичних систем. І

Поєднання всіх вищеперерахованих аспектів перебування в Люксембурзі переконує мене у важливості дотримання країною чітких орієнтирів сталого розвитку.

Under Armour Threadborne Fortis 3 purple