Найцікавішим аспектом мобільності, на мою думку, є потрапляння в нове академічне середовище з попереднім знеціненням власних досягнень та репутацій. Це дає змогу поглянути на свої знання та уміння більш об’єктивно, формує праобраз подальшого вектору руху.

Наше навчання проходило у Вищій школі м. Нант, Франція (осінній семестр) за програмою Industrial Engineering – Agile Factory Management (промислова інженерія – гнучке управління підприємством).
 
Багато обраних дисциплін відрізнялися від тих, що я мав вивчати в КПІ, але дисципліни були досить близькими за духом, тому мені було цікаво відвідувати заняття.

Протягом навчання багато разів виникало досі невирішене питання: «Чому академічна мобільність на таких умовах існує і чому вигідно бути нашим спонсором?». Прийнявши участь, вірогідно, ви дасте власну відповідь на нього.

Навчаючись за кордоном, в глибині душі просинається відчуття відповідальності за країну, представником якої ти зараз виступаєш. Оскільки результати твого навчання модифікують відповідь на питання приймаючого закладу: «відкривати наступний раз двері таким як ти, чи ні?».

Життя в міжнародному колективі – це, перш за все, знайомство з іншими культурами та формами сприйняття всесвіту. Не дивлячись на їх різноманіття, це дуже зближує, оскільки всі переживають схожі відчуття від потрапляння до нової спільноти.

Кадр з університету після останньої пари

Різдвяне шоу навпроти собору

Звана вечеря у французькій сім’ї