Отже, мені пощастило. Я отримав можливість навчатися за програмою академічної мобільності в Норвегії. Досить складно описати майже рік навчання за кордоном у декількох абзацах. Адже за цей період надзвичайно багато подій сталося в моєму життя, про які хотілось би згадати. Це і новий досвід, і знання, і навички, і подорожі, і знайомства, і, безперечно, яскраві емоції.
               
  Моє навчання проходило в Університеті Південно-Східної Норвегії (раніше Університетський коледж Південно-Східної Норвегії) в містечку Порсгрунн. Власне лише про саму Норвегію та її жителів можна довго розповідати. Це країна ніби з іншого світу: тут немає звичної для Києва суєти, все відбувається спокійно, розмірено та за планом. Люди завжди усміхнені та привітні, готові допомогти в будь-якій ситуації. А чого варта норвезька природа. Про ці краєвиди, гори, море та фіорди можна багато писати. Хоча ні, словами це описати складно, їх потрібно побачити.
               
     Що стосується самого процесу навчання, тут також відчувається кардинальна різниця в порівнянні з Україною. Підхід до навчання інший, все базується на самоконтролі та самодисципліні, процес нерозривно пов’язаний з комп’ютерною технікою. Звісно, все викладається англійською мовою, що спочатку трохи лякало. Проте, пізніше інформація починає сприйматися легко та приходить усвідомлення того, що здобуті навички спілкування важко переоцінити.
                 
     Перебуваючи в Норвегії, розумієш, які широкі відкриваються можливості для нових подорожей: як всередині країни, так і за її межами. Тут просто неможливо втриматися, щоб кудись не поїхати. За ці 2 семестри я встиг побувати в Польщі, Литві, Німеччині, Швеції та Італії. Поїздка в такі міста як Вільнюс, Мілан, Венеція, Гданськ, Гамбург та Берлін перестала бути захмарною мрією, а стала планом, що підлягає реалізації.
               
     Неодмінно варто згадати нові знайомства. Інтернаціональна спільнота досить велика в університеті, тому сумувати точно не доведеться. Я знайшов друзів з Італії, Іспанії, Німеччини, Нідерландів, Казахстану, Ірану, Бельгії, Франції, Тунісу, Непалу, Бангладеш, Нігерії, Бразилії, Мексики, Ісландії та Індії. Важко згадати ті всі моменти, які ми пережили разом. Це було справді щось неймовірне.
               
     Після програми, починаєш дивитися на світ зовсім по-іншому. Дякую за отриману можливість та здобутий досвід.
 

Порсгрунн, Норевгія (місто де відбувалося навчання)

Поблизу Порсгрунна, Норвегія

Університет Південно-Східної Норвегії, кампус Порсгрунн

Похід на Язик Троля, Одда, Норвегія

Гданськ, Польща

Осло, Норвегія

Рауландігренд, Норвегія

Вільнюс, Литва

Варшава, Польща

Десь над Альпами

Мілан, Італія

Венеція, Італія

Берлін, Німеччина

Берген, Норвегія

Скеля Кафедра проповідника, Ставангер, Норвегія