Якщо ви думаєте, що пройшли конкурсний відбір і всі складнощі позаду, то досить скоро ви зрозумієте, що сильно помиляєтеся.

Привіт! Мене звати Іван, я проходив навчання у Близькосхідному технічному університеті в 2018 році підчас весняного семестру. Якщо це ваша перша поїздка за кордон, то вам необхідно бути дуже уважними аби зрозуміти всі тонкощі системи навчання в університеті Туреччини.

Для початку треба правильно обрати предмети, які ви повинні перекрити в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Бажано обирати предмети того ж самого курсу, на якому ви зараз навчаєтеся (за номер курсу відповідає четверта цифра коду предмета). Якщо ж ви вибрали курс вище, то може виявитися, що Вам не вистачить знань з предмету.

Але не хвилюйтеся, у вас буде один тиждень, аби відвідати всі лекції, на які ви хочете ходити, та зрозуміти, чи підходить вам цей предмет (краще відвідати перші лекції, оскільки навіть, якщо назви однакові, не факт що зміст буде також однаковий). Але після лекції ви можете підійти до викладача та поставити запитання щодо предмету – вони дуже відкриті та завжди готові вам допомогти.

Також будьте готові, що деякі викладачі можуть частково використовувати турецьку – то ж вам доведеться іноді «перемикати» їх на англійську.

Щодо гуртожитків та кампусу, вони виглядають неймовірно: нові, чисті, створені усі умови для навчання. Але найбільшим недоліком є те, що ніхто, окрім студентів та викладачів, не розуміє англійську. Тому будьте готові, що вам знадобиться допомога хост-студентів або людей, які мешкають разом з вами у кімнаті.

Власне навчальний процес проходить з однієї стони досить легко – велика кількість лекційного матеріалу доступна в електронному вигляді в ODTUclass (хоча доступ до нього ви отримаєте лише через місяць) та на електронній пошті університету, а з іншого боку досить складно, оскільки достатньо високі вимоги та велику кількість матеріалу призначено для самоопрацювання (іноді матеріал надається турецькою мовою).

Щоб вам було легше, слід одразу ж знайти друзів у ваших групах, які б могли підказати вам, що слід робити та краще пояснити організацію навчального процесу.

Також буде корисно збиратися з іншими студентами Erasmus+ та разом вирішувати проблеми, які у вас виникли.

Не буду багато вам розповідати про подорожі – не думаю, що з цим виникнуть проблеми. Лише скажу, що у вас буде багато можливостей відвідати найбільші міста Туреччини разом з іншими студентами.

У висновках хотілося б сказати, що під час мобільності Erasmus+ я отримав дуже важливий досвід щодо навчання в іноземних університетах з викладанням англійською мовою.

І хоча навчання та адаптація до нових умов була достатньо складною, досвід, який я отримав підчас навчання в Туреччині, є незамінним та може бути використаний в КПІ ім. Ігоря Сікорського для оновлення та покращення певних дисциплін, а також для використання його в подальшій науковій діяльності.