Ще з дитинства дивлячись різні фільми про студентське життя, я задавався питанням: «Чи насправді можливо і навчатися, обираючи самі ті дисципліни, якими ти цікавишся та паралельно мати можливість насолоджуватися життям із своїми одногрупниками, навіть якщо ти студент та твої фінансові можливості обмежені?».
Думаю цього разу я знайшов те, що я шукав!
Коли я тільки дізнався, що я отримав можливість провести наступний семестр мого навчання в Норвегії, я звісно зрадів, але також почав хвилюватися через проблеми з якими мені доведеться зіткнутися, підчас мобільності, наприклад:

  • Наскільки будуть схожі дисципліни?
  • Наскільки складно буде знайти спільну мову з викладачами?
  • Наскільки в Норвегії люди володіють англійською (проблема №1 при участі в міжнародних обмінах)?
  • Чи вистачить коштів на життя в Норвегії, оскільки вона є однією з найдорожчих країн в світі?

Тоді я ще не знав, що всі ці питання взагалі не будуть проблемами. Але все по порядку…
 
Навчання:
Якщо ви навчаєтеся за спеціальністю 141, то питання щодо підбору відповідних дисциплін ви одразу можете відкинути на другий план. В Університеті Південно-Східної Норвегії, основні дисципліни за цією спеціальністю дуже схожі та викладаються неймовірно цікаво.
План навчання розроблений таким чином, щоб одна дисципліна була раз у тиждень та займала 6 годин (4 – лекційні і 2 - практика). Проте відмінність від практики в Норвегії від України є те, що на практиці в Норвегії ви можете просто спілкуватися з викладачем та задавати зовсім різні питання, щодо дисципліни і вони з радістю вам все пояснить.

Якщо у вас виникають якісь питання, ви не розумієте матеріал, або хочете отримати більше інформації, вам завжди підуть назустріч. Викладачам дуже важлива ваша думка, щодо оцінки їх роботи і вони відкриті для нових ідея та порад.
Особливо цікаво проводити різні лабораторні роботи, оскільки при їх проведенні вам надається як найновіше обладнання, так і об’єм часу, який вам насправді потрібен для повного розуміння того, що ви робите.

Проживання:
В Норвегії в усі студенти мають свої власні кімнати. Єдина різниця між ними лише кількість людей, які ділять кухню та душ (від 1го до 6 людей).
Спираючись на свій досвід, при виборі гуртожитка, я би радив обрати Borgehaven.

Подорожі та відпочинок:
Однією з найбільших і найприємніших особливостей цього університету, є те, що він виділяє кошти студентським організаціям на приведення різних видів дозвілля, таких як: гра в боулінг, організація поїздки на гірськолижний курорт, організація вечірок з різних приводів та багато іншого.
Найчастіше дані заходи безкоштовні для студентів, або коштують дуже дешево, тож ви маєте можливість і відпочити з друзями, і відкласти кошти на майбутню подорож по Норвегії.

Нажаль через коронавірус, я був обмежений в плані подорожей, проте деякі фото перед завершенням мобільності я встиг зробити.

Мені хотілося би розповісти набагато більше, але тоді що залишиться вам? Думаю, що набагато цікавіше буде самому побачите та пережити таку невеличку життеву пригоду, та отримати новий житєвий досвід, який вам неодмінно знадобитьс, та який ви ще будите згадувати багато років!